W dniach 22 – 23 maja 2017r. odbył się dwudniowy obóz szkoleniowo- sprawnościowy dla klas policyjno – prawnych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie .

Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej „COR” pod opieką dr Ireneusza Barzieja działającego przy PWSZ w Nysie.

Podczas kilkugodzinnych warsztatów w Skorochowie studenci Ratownictwa Medycznego szkolili naszych uczniów przekazując im tajniki postępowania podczas Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Przyszli policjanci, uczyli się poprawnie bandażować, reanimować, dowiadywali się, jak zachować się w przypadku NZK, BLS, co to jest „łańcuch przeżycia”, etc.

Każdy z uczestników szkolenia musiał zaliczyć test wiadomości, podczas którego trzeba było wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na dziesięć pytań testowych.

Na zakończenie warsztatów należało wykazać się praktycznymi umiejętnościami podczas pokonywania toru przeszkód „na wesoło” przygotowanego przez studentów.

Dodatkową atrakcją dnia był wykład mgr Dariusza Bednarza – emerytowanego policjanta Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, obecnie pracownika PWSZ w Nysie.

Siły i energii młodzieży dodał pyszny i pożywny bogracz, przygotowany przez kuchnię Szpitala w Nysie.

Drugiego dnia młodzież pojechała do Kępnicy, gdzie brała czynny udział w zajęciach sprawnościowych: paintballu oraz strzelaniu z łuku. Dodatkową atrakcją było wspólne ognisko dla wszystkich uczestników.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z twarzy naszych uczniów i opiekunów.

Nad sprawnym przeprowadzeniem obozu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZSE : Monika Chudzińska i Anna Pasker oraz wychowawcy klas: I P1: Aneta Kaczmarek, I P2: Zenon Chudziński.

M. Chudzińska