1 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych  w Nysie odbył się III Dzień Bezpieczeństwa .  W tym roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu  umożliwił młodzieży ćwiczenia na symulatorach zderzeń i dachowania . Uczniowie mieli również okazję  założyć alko gogle  i przekonać się , jak niebezpieczna może być jazda w stanie nietrzeźwym.      

           Celem tego spotkania  było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wzrost świadomości  w zakresie bezpiecznej jazdy młodych użytkowników dróg.

Uczniowie klas I mogli natomiast zobaczyć pokaz sztuki walki AIKIDO , który przygotowali członkowie Klubu AIKIKAI w Nysie . Członkowie klubu pod kierunkiem pana Grzegorza Wojtaszewskiego , zaprezentowali ciekawy pokaz  dotyczący techniki walki, która jest formą samoobrony.

Wszystkim uczniom życzymy poczucia  bezpieczeństwa  w każdej życiowej sytuacji.

Współorganizatorom dziękujemy za bezinteresowną pomoc, życzliwość i współpracę, która
z pewnością zaowocuje właściwymi postawami młodzieży.

Organizatorzy:
Paweł Szatanik- nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego
Barbara Andrasz- wicedyrektor szkoły