Salon Maturzystów „Perspektywy” 2016

 

Politechnika Wrocławska tradycyjnie była gospodarzem Salonu Maturzystów. To jedna z większych takich imprez pod względem liczby wystawców – aż 44 stanowiska czekały na maturzystów zainteresowanych ofertą polskich i zagranicznych uczelni, wydawnictw edukacyjnych oraz kursów przygotowujących do egzaminów.

28 września uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Ekonomicznych licznie uczestniczyli w wyjeździe zorganizowanym przez wychowawców. Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z wymaganiami dotyczącymi rekrutacji na interesujące ich uczelnie oraz poszerzenie wiedzy na temat nowych przyszłościowych kierunków, jakie proponują szkoły wyższe. Zebrane materiały reklamowe i informacje pomogą przyszłym maturzystom w wyborze przedmiotów dodatkowych na maturze, które jednocześnie będą punktowane

w procesie rekrutacji do wybranych uczelni.

 

Po naukowych spotkaniach przyszedł czas na szaleństwa na trampolinach w JumpWorld. Zabawy było co nie miara. Nie lada wyzwaniem była gra w siatkówkę na trampolinach. Ponadto wielką frajdę sprawiały młodzieży akrobacje, fikołki i inne powietrzne ewolucje, dzięki czemu  mogła sobie przypomnieć dziecięce lata. Po zabawie jednak czas wziąć się do nauki i przygotować do egzaminów zawodowych i dojrzałości, a tym samym wkroczyć w dorosłe życie.

B.Dudziak