Wrzesień upłynął w naszej szkole pod znakiem licznych głosowań i wyborów. Rozpoczęliśmy dnia 6 września 2016 r. głosowaniem w sprawie uchwalenia Regulaminu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017, który ponownie został przyjęty przez ogół uczniów.

Samorząd uczniowski jest ważnym narzędziem edukacji obywatelskiej. Dla młodego człowieka działanie w samorządzie jest ważnym (często pierwszym) doświadczeniem rozwijającym postawę społeczną oraz aktywność obywatelską. To nie przypadek, że praktycznie wszyscy dzisiejsi liderzy społeczni i polityczni w młodości angażowali się w istotne dla nich działanie społeczne, a wielu z nich było aktywnych w samorządzie szkolnym. Nasza szkoła również wspiera rozwój samorządności uczniowskiej, dlatego dnia 22 września 2016 r. odbyły się powszechne i demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego ZSE w Nysie.

W ich wyniku Zarząd SU stanowią uczniowie:

  • Przewodniczący SU – Bartłomiej Umer (kl. 3P1)
  • Zastępca SU – Alina Bojkowska (kl. 3P2)
  • Sekretarz SU – Angelika Mistarz (kl. 3P2)
  • Skarbnik SU – Paulina Szatanik (kl. 1P1)

Dnia 26 września 2016 r. odbyły się kolejne wybory. Tym razem uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do Rady Młodzieżowej w Nysie. Radnymi reprezentującymi społeczność uczniowską ZSE zostali:

  • Grzegorz Polański (kl. 2P1)
  • Alina Bojkowska (kl. 3P2)

Wszystkim zwycięzcom wyborów serdecznie gratulujemy. Odniesiony przez Was sukces to niewątpliwie zaszczyt i uznanie, ale przede wszystkim powołanie do służby na rzecz szkolnej społeczności. Niech oddanie naszym sprawom i uczniom będą zawsze nadrzędnym celem Waszej pracy a zaufanie, którym zostaliście obdarzeni, dodaje odwagi i wytrwałości w wypełnianiu tak zobowiązującej misji oraz motywuje do aktywnej pracy i podejmowania najtrudniejszych nawet zamierzeń.

opracowały: A. Hoffman i J. Pydych

 

Na zdjęciu poniżej (od lewej strony): p. Agnieszka Hoffman – opiekun SU, p. Joanna Pydych – opiekun SU, p. Barbara Andrasz – wicedyrektor, Bartłomiej Umer – przewodniczący SU, Alina Bojkowska – zastępca SU, Angelika Mistarz – sekretarz SU , Paulina Szatanik – skarbnik SU

 1