litery-ortografia

Ortograficzne potyczki

17 listopada 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, będący równocześnie eliminacją do Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego”. W konkursowe szranki stanęło dwadzieścia troje śmiałków, którzy musieli wykazać się znajomością pisowni takich wyrazów jak, min.: jeżyny, oberżyna, rzeżucha, bakłażan, pustułka, gżegżółka, jerzyk, pokrzewka, piegża czy białorzytka. 

         Najlepszą znawczynią zawiłości polskiej ortografii okazała się (po raz kolejny, wygrała również w ubiegłym roku)

ALEKSANDRA MODZELEWSKA KL. III H

II miejsce zajęła

SONIA KUMALA KL. I H

III miejsce przypadło w udziale

ANICIE STEFAŃSKIEJ KL. I P2

Ola będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 30 listopada w Carolinum w Nysie. Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom, gdyż polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, więc tym większa chwała tym, którzy zdecydowali się z nią zmierzyć!

 

 

Komisja Przedmiotów Humanistycznych