1447351599185

 

 

     Dnia 12 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbył się Szkolny Konkurs Mistrz Mowy Polskiej, który równocześnie stanowił eliminacje do następnego etapu – Międzyszkolnego Konkursu Mistrz Mowy Polskiej.

W szranki oratorskie Ekonomika stanęły 4 osoby:

          Magdalena Gubała z kl. 1p2

          Weronika Murawska z kl. 2m

          Daria Jachymska z kl. 3p1

          Dawid Zarzecki z kl. 2m

 

W jury eliminacji zasiadły panie: Barbara Stupnicka, Joanna Pydych i Aneta Małejki.

Startujący w konkursie wylosowali jeden z 13 różnych tematów, na który musieli przygotować maksymalnie 3-minutową improwizowaną wypowiedź. Konkurencja, mimo iż kameralna, była dość emocjonująca. Ostatecznie reprezentantami nyskiego ZSE w międzyszkolnym etapie Mistrza Mowy Polskiej będą:

WERONIKA MURAWSKA oraz DAWID ZARZECKI – oboje z klasy 2m.

………………………………….,

czego serdecznie gratuluje cała Komisja Przedmiotów Humanistycznych

ZSE w Nysie.

 

opracowała

Aneta Małejki