Dnia 15 marca 2023 dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie – Agnieszka Celińska i Elżbieta Joseph (obie z klasy 4PH- technik hotelarstwa) wzięły udział w finale wojewódzkim konkursu historycznego: Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Była to już dziewiąta edycja konkursu.

Uczestnicy konkursu spotkali się w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Do rozwiązania mieli bardzo trudny test dotyczący historii najnowszej i roli jaką w niej odegrała Solidarność.

ZSE w Nysie to jedyna szkoła z Powiatu Nyskiego, która zakwalifikowała się do finału w Opolu. W konkursie wzięli udział uczniowie z 11 szkół naszego województwa m.in. z Opola, Brzegu, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Kluczborka i Zdzieszowic. Zdecydowaną większość uczestników stanowili uczniowie liceów ogólnokształcących, dlatego tym bardziej należy docenić udział naszych uczennic z Ekonomika. Opiekunem był Pan Tomasz Kliś.