W ostatnim czasie w Zespole Szkół Technicznych w Nysie odbyły się dwie imprezy, w których udział wzięli nasi uczniowie.

28 listopada 2022 r.  odbył się tam MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI UKRAIŃSKIEJ. Wzięli w nim udział przedstawiciele pięciu nyskich szkół ponadpodstawowych, a naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie:  Gabrysia Ciesielska (klasa 4GM) i Wojtek Dendewicz (klasa 4GP). Nasza uczennica Gabrysia Ciesielska zajęła II miejsce.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ukraińskiej – Aktualności – Starostwo Powiatowe w Nysie

Z kolei 13 grudnia 2022 r. Zespół Szkół Technicznych i redakcja „Nowin Nyskich” zorganizowali spotkanie z okazji 41. ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO W POLSCE. Była to nie tylko okazja, aby uczcić te przykre wydarzenia w historii Polski, ale również wspomnieć o działalności Janusza Sanockiego – przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ Solidarność „Ziemia Nyska”. Fragmenty wspomnień z obozów stanu wojennego „Za oknem mur, kolczasty drut…” odczytały Ala Kowalczyk i Agnieszka Wolarz (klasa 4GL), zaś przepiękny utwór „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcickiego i Adama Asnyka przepięknie😊 zaśpiewała Gabrysia Ciesielska (klasa 4GM).

Uroczystość w Zespole Szkół Technicznych w Nysie – Aktualności – Starostwo Powiatowe w Nysie

Naszym uczniom… gratulujemy sukcesów, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach😊.