13 grudnia 2019 r. odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych, już po raz piętnasty, Szkolny Konkurs Recytatorski.

Organizatorami były Komisja Przedmiotów Humanistycznych i biblioteka szkolna.

W tym roku poświęcony został poezji patriotycznej. Okazją ku temu jest kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.  Nowością tegorocznej edycji było to, iż w konkursie brały udział duety, a także to, że można było utwory śpiewać.

 Ośmioro uczestników: Urszula Charytanowicz i Gabriela Ciesielska z klasy 1GM, Wiktoria Piekarz i Wiktoria Niewiadomska z klasy 3P, Aleksandra Bartkówi Agnieszka Buczyńska z klasy 2P oraz Zuzanna Azorkiewicz i Paweł Skałka z klasy 1GP zaprezentowało się jury w składzie: Barbara Andrasz- przewodnicząca, Aleksandra Kużdżał-Kuchta i Anna Więckiewicz – członkinie.

Ostatecznie jury zdecydowało, iż:

I miejsce zajęły Urszula Charytanowicz i Gabriela Ciesielska kl. 1GM

II miejsce zajęli Zuzanna Azorkiewicz i Paweł Skałka kl. 1GP

III miejsce zajęły Aleksandra Bartków i Agnieszka Buczyńska kl. 2P

Wyróżnienie przyznano Wiktorii Piekarz i Wiktorii Niewiadomskiej kl.3P

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.  

                                                Opracowała: Barbara Bielecka