Dnia  4 września 2019 r. o godz. 12:00 pod pomnikiem „Patriotom polskim” odbyły się uroczyste  OBCHODY  80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I DNIA WETERANA zorganizowane przez Burmistrza Nysy p. Kordiana Kolbiarza i Starostę Nyskiego p. Andrzeja Kruczkiewicza.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie wysłuchaliśmy wielu przemówień okolicznościowych, licznych pieśni patriotycznych i recytacji.

Po wystąpieniach wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla osób, które na co dzień zajmują się krzewieniem postaw patriotycznych w środowisku lokalnym. Delegacje różnych środowisk  złożyły również wieńce i kwiaty pod pomnikiem oddającym cześć pamięci obywateli polskich, którzy walczyli i ginęli w imię wolności Ojczyzny. Ostatnim punktem programu obchodów było wysłuchanie „Roty” Marii Konopnickiej.

Wśród uczestników obchodów byli kombatanci, przedstawiciele władz, służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy Nysy. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:

Jakub Kulpa (kl. 2P), Laura Kantyka (kl. 2P), Paulina Huk (kl.2P) wraz
z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Joanną Pydych.

opracowała Joanna Pydych