Dnia 25 października 2018 roku Natalia Dyrda – uczennica klasy 3 p ZSE w Nysie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanym pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu, który odbył się w I LO Carolinum w Nysie.

Celem konkursu są: popularyzacja różnorodnych pieśni patriotycznych, wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistów, zespołów oraz wybitnych interpretacji muzycznych, a także celebracja setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Natalia startowała w kategorii: soliści szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat). Wykonała utwór OJCZYZNO MA do podkładu muzycznego tak pięknie, że komisja konkursu uznała, iż będzie to reprezentantka powiatu nyskiego w etapie wojewódzkim konkursu w Opolu.

Natalii serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

opracowała

A. Małejki