W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I L wzięli udział w spotkaniu- wykładzie na temat „Pasja, kultura, dziedzictwo- przyszłość” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Wojewódzki Urząd Pracy.
Zaproszeni na spotkanie goście bardzo interesująco opowiadali o swoich pasjach, które stały się ich pomysłem na życie oraz sposobem na zarabianie pieniędzy. Swoje prace zaprezentowały panie, które szyją ubrania oraz lalki teatralne, odnawiają  stare meble i robią z wełny prześliczne maskotki. W spotkaniu uczestniczył również znany szerszej publiczności zwycięzca dziesiątej edycji „Mam talent”- Lukas Gogol, którego pasją jest gra na akordeonie. Lukas dał publiczności mały koncert i opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda z akordeonem.
Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna w życiu jest pasja i zainteresowania. Co zrobić, żeby odkryć w sobie pasję i jak istotny jest wybór zawodu i kierunku studiów zgodnego z naszymi zainteresowaniami.
 Opiekun Joanna Koziar