Dnia 9 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole TeatRegeneracja, który tworzą artyści z pokaźnym doświadczeniem w pracy scenicznej i warsztatowej, animatorzy oraz studenci wyższych szkół teatralnych. Spektakle przygotowane przez ten zespół  to nowa propozycja na edukacyjnej scenie Polski.

 

Uczniowie klas pierwszych: 1P, 1H, 1M, 1L oraz drugich: 2M i 2P2 obejrzeli  spektakl „Próba na 100”. Przedstawia on szkolną grupę teatralną, której zadaniem jest przygotowanie pokazu z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to autorski spektakl o współczesnej młodzieży, która dzięki szkolnemu projektowi, próbuje przenieść się 100 lat wstecz i przedstawić, a także zrozumieć historię i sytuację Polski. Uczniowie są zmuszeni do refleksji na temat historii narodu polskiego, patriotyzmu i tożsamości narodowej. Ponadto, sztuka ukazuje proces powstawania dzieła teatralnego, dostarczając widzom niezbędnej wiedzy w tej dziedzinie. Spektakl posiada autorską oprawę muzyczną , kostiumy i scenografię.

Pomysł na niełatwą tematykę bardzo spodobał się naszym uczniom, którzy nie tylko wykazali się wiedzą historyczną, ale i talentem aktorskim.

 

opracowano na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony organizatora

Joanna Pydych