Dnia 22 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się o godz. 10:00 na boisku szkolnym. Wśród gości, którzy uświetnili swoją obecnością tę miłą uroczystość  byli:

 • wicestarosta Powiatu Nyskiego – p. Piotr Woźniak
 • naczelnik wydziału edukacji – p. Kazimierz Darowski

Dyrekcję, gości, grono pedagogiczne oraz  uczniów Technikum nr 3 przywitała  przewodnicząca szkoły Weronika Ochońska (kl. 2ML). Kolejną część uroczystości stanowiły przemowy, które wygłosili:

 • Alicja Gajek – dyrektor ZSE w Nysie
 • Piotr Woźniak – wicestarosta Powiatu Nyskiego

Ostatni dzień roku to również okazja do podsumowanie całorocznego trudu uczniów naszej szkoły. W związku z tym wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców przy ZSE w Nysie. Otrzymali je następujący uczniowie:

 1. Nicola Kirnicka – klasa 1P1 (wych. Magdalena Ziółkowska)
 2. Wiktoria Niewiadomska – klasa 1P1 (wych. Magdalena Ziółkowska)
 3. Olga Czernichowska – klasa 1M (wych. Agnieszka Hoffman)
 4. Justyna Jakisz – klasa 1M (wych. Agnieszka Hoffman)
 5. Mateusz Komar – klasa 1L (wych. Małgorzata Ilich)
 6. Justyna Bernad – klasa 2P1 (wych. Aneta Kaczmarek)
 7. Klaudia Leśkiewicz – klasa 2P2 ( wych. Zenon Chudziński)
 8. Justyna Chudoba – klasa 3H (wych. Jan Doliński)
 9. Kamila Kościuk – klasa 3P2 (wych. Paweł Szatanik)
 10. Wiktoria Włoch – klasa 3P2 (wych. Paweł Szatanik)
 11. Natalia Wilk – klasa 3P2 (wych. Paweł Szatanik)
 12. Anita Stefańska – klasa 3P2 (wych. Paweł Szatanik)

Pani Dyrektor ogłosiła zebranym, że decyzją Rady Pedagogicznej,  tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Justyna Bernad – uczennica klasy 2P1, której wychowawczynią jest Pani Aneta Kaczmarek.

Podczas uroczystości ogłoszono również wyniki całorocznego konkursu KLASA NA MEDAL, którego laureatem została klasa 1M (wych. Agnieszka Hoffman).

Tradycyjnie już uroczystość zakończenia  została przygotowana przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim.  O nagłośnienie imprezy zadbał p. Marcin Najduch, zaś

o uwiecznienie jej na zdjęciach – p. Bartosz Bukała (zdjęcia pobrano z Facebooka Starostwa Powiatowego). Nad całością czuwały opiekunki SU – p. Agnieszka Hoffman i Joanna Pydych.

Na koniec pozostaje życzyć Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły oraz Uczniom, aby czas wakacji był czasem pozytywnego i aktywnego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy. Życzymy, aby te długo oczekiwane wakacje, dały wszystkim dużo radości, aby bezpieczne z nich powrócić i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września.

 

opracowała Joanna Pydych