Dnia 14 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyło się drugie spotkanie   w ramach międzyszkolnego projektu edukacyjnego poświęconego 1oo. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcą projektu jest poseł na Sejm VIII kadencji Pan Janusz Sanocki, a uczestnikami są przedstawiciele 4 nyskich szkół średnich (obecni na spotkaniu):

  • Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Carolinum” wraz z Panią Magdaleną Cichy
  • Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wraz z Panią Martą Kufietą
  • Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie wraz z Panem Mirosławem Tarczyńskim
  • Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z Panią Joanną Pydych

Wśród zaproszonych gości znalazł się również Pan Piotr Wojtasik – dyrektor Biura Poselskiego Janusza Sanockiego. Pana Posła zabrakło tym razem i ze względu na prawy służbowe nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, które poświęcone było sylwetce i dokonaniom Józefa Piłsudskiego: Józef Piłsudski – bohater czy dyktator?. Życie i działalność Marszałka przedstawiła Justyna Bernad (uczennica kl. 2P1), natomiast oceny niektórych jego działań i decyzji dokonali: uczennica kl.1M Justyna Jakisz (ocena pozytywna) i uczeń kl. 3ML Damian Bednarz (ocena negatywna).

Uczniów do dyskusji przygotowali nauczyciele ZSE: Joanna Pydych, Marcin Najduch i Tomasz Kliś. O „patriotyczny” wygląd sali konferencyjnej zadbała Pani Barbara Dudziak wraz z uczniami klasy hotelarskiej.

Po wakacjach spotykamy się w Zespole Szkół Technicznych, aby dyskutować o Powstaniu Warszawskim…

opracowała Joanna Pydych