W dniu 16 lutego 2018 r. w Powiatowym Muzeum w Nysie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów  klas pierwszych o specjalności policyjno – prawnej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie.

W uroczystości wzięły udział dwie klasy:

klasa 1P1 wraz z wychowawcą p. Magdaleną Ziółkowską oraz klasa 1P2 z wychowawcą p. Danutą Orłowską

Wśród zaproszonych gości pojawili się m in. :

– Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rajmund Miller, Wicestarosta Nyski Piotr Woźniak, Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Aranowicz, Prorektor do spraw nauki i rozwoju w Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie Tomasz Drewniak, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Paweł Gotkowski, Wiceprezes Sądu Rejonowego w Nysie Dobrawa Michałowska, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Nysie Adam Bielecki,  Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Nysie Jan Pietrzyk, Sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu Bartosz Wajman. Prezes Zarządu Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju Krzysztof Hoffman. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło również udział wielu rodziców, przyjaciół i najbliższych kadetów.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych i stanowi od roku 2013 tradycję szkoły. Obecnie w szkole  kształci się  200 kadetów, a program nauczania został poszerzony o dodatkowe zagadnienia z dziedziny policyjno-prawnej takie jak  kryminalistyka, kryminologia, prawoznawstwo, prawo administracyjne, karne, gospodarcze, prewencja, a także w ramach zajęć wychowania fizycznego zajęcia pływania, strzelectwa, samoobrony oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Podczas ślubowania odbyła się m.in. musztra, marsz generalski, uczennica ZSE w Nysie Natalia Dyrda wykonała dwie piosenki o charakterze patriotycznym. W imieniu uczniów głos zabrała uczennica klasy 1P1 o profilu policyjno – prawnym  Wiktoria Niewiadomska. Poczet Sztandarowy wystąpił w składzie: Kamila Kościuk, Justyna Bernad, Raffi Grigoryan.

Dowódcą Uroczystego Ślubowania Klas Pierwszych był major rezerwy Mariusz Rosiński.

Za przygotowanie i przebieg uroczystego ślubowania odpowiedzialny był Paweł Szatanik, a narratorem uroczystości była Agnieszka Hoffman.

M.Ziółkowska


foto Mateusz Schneider