Dnia 21 listopada 2017 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI.

World Hello Day to święto, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, choć pierwsze wzmianki o życzliwości pochodzą już z antyku. Sam Arystoteles mówił o miłości, która, według niego, oznaczała życzenie drugiej osobie dobrze, bez oglądania się na własną korzyść.

W czasach współczesnych zostało ono zainicjowane przez braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali w ten sposób przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea po dziś dzień pozostała niezmienna – chodzi o to, abyśmy byli  dla siebie mili, życzliwi, abyśmy rozwiązywali wszelkie spory i problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

W związku z tym od piątku nasza szkoła oklejona została uśmiechniętymi buziami oraz hasłami namawiającymi do życzliwości. Pojawiły się też gazetki przybliżające ideę tego pięknego dnia. Materiały przygotowała p. Agnieszka Hoffmanopiekun Samorządu Uczniowskiego, która jednocześnie czuwała nad całością tego bardzo sympatycznego przedsięwzięcia.

Z kolei wtorek (dzień, w którym przypada święto) upłynął w naszej szkole na rozdawaniu radosnych buziek, które uczniowie przypinali i dumnie nosili na ubraniach i plecakach.

O to, aby każdy uczeń i nauczyciel otrzymał sympatyczną buźkę zadbały uczennice kl. 2ML:

Weronika Ochońska, Natalia Bura, Anna Rutana, Kamila Prochera.

Na koniec pozostaje przywołać i… natychmiast wprowadzić w życie hasło:

 

Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

 

opracowała Joanna Pydych