W piątkowe popołudnie (17.11.2017 r.) grupa 43 uczniów (klasy 1M, 3P1, 3P2, 4L, 4M, 4H) Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie wraz z nauczycielkami: p. Agnieszką Celebańską – Palichleb, p. Agnieszką Hoffman i p. Joanną Pydych (organizatorką wyjazdu) wybrała się do Teatru „Komedia”  we Wrocławiu. Był to nasz drugi wyjazd w tym roku, a jego celem był spektakl zatytułowany „Nic nie gra.

Sztuka ta opowiada o amatorskim zespole teatralnym jednej z politechnik, który  próbuje zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca . Mimo usilnych starań zespołu, przedstawienie, z powodu przeróżnych, zabawnych kłopotów technicznych, nie przebiega w zamierzony sposób. Im bardziej wykonawcy starają się te problemy ominąć, tym stają się one coraz większe, aż do niespodziewanego zakończenia.

Spektakl jest połączeniem kryminału Agaty Christie z kabaretem „Monty Python”, a więc angielski humor w najlepszym, najczystszym wydaniu.

Uczniowie opuszczali budynek zadowoleni i z nadzieją, że na wiosnę uda się zorganizować kolejny wyjazd do wrocławskiego teatru, bo przecież: „Łuszczą się już dekoracje, aktorów pożera sztuka. Trupy leżą na widowni, a morderca ofiar szuka. I nie wiedzą czy to koniec, czy już pora zacząć klaskać. I zerkają, co ich czeka. A tam uśmiechnięta maska”.

opracowała Joanna Pydych