Dnia 30 listopada 2016 w Opolu odbył się finał „Olimpiady wiedzy i wartości w sporcie”. W etapie szkolnym brało udział 1300 uczniów ze 130 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 400 uczniów, z których wyróżniono 55 najlepszych.

Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Kasieniak, Aleksandra Modzelewska z 4H oraz Natalia Ciastoń, Paulina Nowak i Dominika Bułka z 3L.

Po ukończonym teście młodzież spotkała się z Janem Melą – zdobywcą dwóch biegunów Ziemi oraz wielu szczytów. Opowiadał on o swoim życiu przed i po wypadku, a także fundacji „Poza Horyzonty”, która pomaga osobom po wypadkach czekającym na protezy. Jan sam ma protezę nogi, a protezy ręki nie używa.

Wśród wyróżnionych finalistów znalazła się Aleksandra Modzelewska zdobywając nagrodę indywidualną oraz dla szkoły.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 8 grudnia 2016 w w II Kampusie Politechniki Opolskiej.

Gratulujemy!