Hotelarze z Ekonomika w Opolu 23.11.2016

Tradycją klas hotelarskich w naszej szkole jest wycieczka zawodoznawcza do Opola – zwiedzanie bazy noclegowej i integracja klasy. Tak było i dzisiaj.

Klasa 1H razem z wych. Anną Pasker i Paniami: Ireną Piotrowską, Barbarą Maroszek wyruszyła do stolicy naszego województwa. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy hotelarza „od kuchni”- zwiedzanie czterogwiazdkowego hotelu- DeSilva, a także zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta – „Opolskiej Wenecji”, integracja w pokoju zagadek i kilka chwil na „zakupowe szaleństwo” w Solarisie.

W hotelu rolę przewodnika wcieliła się Pani Dagmara, pracownik marketingu, która oprowadziła uczniów po hotelu, udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania, a przede wszystkim umocniła przyszłych hotelarzy w przekonaniu, iż hotelarstwo jest „fajnym” zawodem, który niesie ze sobą wiele ciekawych doświadczeń. Pokój zagadek… bardzo ciekawe doświadczenie – część uczniów potrafiła wydostać przed czasem.

Uczniowie szykują się na kolejną wycieczkę zawodoznawczą.

 

Barbara Maroszek