Tuż przed kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dnia9 listopada 2016 r., w naszej szkole odbyło się po raz kolejny spotkanie z niezwykłym człowiekiem Panem Bohdanem Bełtowskim rotmistrzem, kapitanem Wojska Polskiego, żołnierzem Armii Krajowej – Szarych Szeregów oraz vice prezesem Związku Kombatantów RP w Nysie. Po raz kolejny też, Pan Bohdan Bełtowski udowodnił, że mimo dramatycznych przeżyć wojennych i podeszłego wieku, można być bardzo rezolutnym, sympatycznym,otwartym, ciepłym, elokwentnym, dowcipnym i szczerym rozmówcą. Nasz Gość opowiedział o realiach życia w okupowanym kraju, organizowaniu polskiej państwowości podziemnej oraz walkach powstańców warszawskich. Zaimponował nam swoją szczerością  i odwagą, kiedy odniósł się do współczesnych, często krzywdzących, opinii, dotyczących oceny Powstania Warszawskiego. Podkreślił też wartość wychowywania młodzieży w duchu patriotyzmu. Tym razem podzielił się również z młodzieżą swoją opinią na temat bieżących wydarzeń np. na temat filmu W. Smarzowskiego „Wołyń” czy współczesnych zagrożeń.

                Spotkanie zorganizowały panie Joanna Pydych i Aneta Małejki, a uczestniczyły w nim klasy 2P2 i 2H.

 Joanna Pydych