W dniu 15 września 2016 r.  15 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie wraz z opiekunem A. Kaczmarek uczestniczyło po raz kolejny w przygotowaniu i obsłudze imprezy integracyjnej osób niepełnosprawnych pod nazwą „ Piknik Country”.

Praca wolontariuszy polegała głównie na:

– pomocy osobom niepełnosprawnym w  przygotowaniu się do imprezy

– obsłudze technicznej przedsięwzięcia,

– przygotowaniu konkursów i  zabaw dla uczestników

przygotowaniu posiłków dla podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu nyskiego.

 

Impreza ta miała na celu przede wszystkim promocję nyskiej placówki ,zintegrowanie środowisk osób niepełnosprawnych z powiatu nyskiego oraz zaprzyjaźnionych placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego .

Spotkanie to niewątpliwie wpłynęło na kształtowanie  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie postaw  młodych wolontariuszy w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi  oraz przyczyniło się niewątpliwie do nauki tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

 

Lista wolontariuszy uczestniczących w pikniku:

1.Gabriela Smaś 4M

2.Weronika Paździorko 4M

3.Karolina Zalewska 4M

4.Karolina Nicpoń 4M

5.Magdalena Klubkowska 4M

6.Justyna Bernad 1P1

7.Dagmara Trzepak 1P1

8.Aleksandra Król 1P1

9.Dawid Kurek 1P1

10.Sandra Mikoda 1P1

11.Wiktoria Osiecka 1P1

12.Dominika Surma 3H

13.Oliwia Dobrowolska 3H

14.Hreciński Daniel 2P1

15.Klaudia Panasiewicz

 

 

 

Opiekun SKW

Aneta Kaczmarek