„Niewidzialna” Agnieszka

 

W tym roku minęła 80 rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Była to okazja do zaprezentowania programu artystycznego oraz przeprowadzenia Konkursu Piosenek  polskiej  „Poetessy” w naszej szkole.

Występ odbył się 28 kwietnia 2016 roku. Na uwagę zasługuje fakt, iż to młodzież   – entuzjaści talentu Pani Agnieszki była inspiratorem dzisiejszego spotkania.

„Bo we mnie drzemie tygrysica”, „Mówiłam żartem”, „Czarne perfumy”, „I love you Cię”, „Na zakręcie”, to oprócz słynnej „Małgośki” tylko niektóre piosenki, w które wsłuchać się mogli uczniowie uczestniczący w koncercie, w przeważającej części klas pierwszych.

Inspiracją do przedstawienia koncertu bez światła, w ciemności była „Niewidzialna Wystawa”, która gościła w zeszłym roku w Warszawie oraz w innych europejskich miastach.

Tylko Muzyka i Słowo Pisane, przeplatane scenkami z życia poetki, anegdotami odgrywanymi przez uczniów.

Słowo Pisane, to jedne z najpiękniejszych fragmentów utworów, recept na życie, przemyśleń Poetessy na kilkudziesięciu stronach prezentacji, która powstała na podstawie analizy setek, a nawet tysięcy stron książek, biografii, utworów scenicznych Pani Agnieszki.

Prezentacja nie zawierała ani jednego zdjęcia, co było świadomym zabiegiem i mobilizacją dla ambitnych i ciekawych wyglądu Poetki uczniów, którzy będą mogli poszukać w Internecie fotografii    z Jej życia.

Zwyciężczynią Konkursu Piosenek Agnieszki Osieckiej została Alina Bojkowska i w nagrodę weźmie udział w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  NA INTERPRETACJĘ PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ „OCEANY” 13 V 2016.

 Oprócz Aliny w Konkursie zaśpiewały również Małgorzata Turczyńska, Aleksandra Kozłowska, Sylwia Przybylska oraz Karolina Nicpoń.

W role aktorów wcielili się Natalia Maślak, Michał Opalony oraz Adrian Pindel.

 Konferansjerem była Małgorzata Turczyńska, a w Jury zasiadały panie; Barbara Andrasz – wicedyrektor szkoły, Anna Więckiewicz oraz Joanna Pydych.

 

Zdjęcia: Edyta Jelonek.

Opracowała Monika Chudzińska