ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół
Ekonomicznych w Nysie przygotowane przez Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Joanną Pydych, p. Anetą Małejki oraz p.Agnieszką Hoffman.

Aula Collegium Artium Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zgromadziła z tej okazji Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, uczniów klas czwartych, ich wychowawców i rodziców.

           Uroczystość rozpoczęła swym przemówieniem p.dyrektor Alicja Gajek, która nawiązując do zbliżających się egzaminów maturalnych życzyła wszystkim absolwentom sukcesów i powodzenia w dalszej edukacji.

Do życzeń tych dołączyła się także p. Aneta Małejki, która wystąpiła w imieniu wychowawców klas czwartych.

W imieniu rodziców głos zabrała p. Joanna Nykiel, która podziękowała dyrekcji szkoły i całemu gronu pedagogicznemu za codzienny trud pracy z młodzieżą.Nie zabrakło podziękowań i nagród dla absolwentów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Podziękowania z rąk p. dyrektor Alicji Gajek oraz wychowawców otrzymali także rodzice, którzy w sposób szczególny zaangażowani byli w działania na rzecz szkoły.

           Podczas części nieoficjalnej głos zabrali już sami absolwenci, którzy prostym słowem „Dziękujemy” wyrazili wdzięczność nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za cztery lata cierpliwości, wyrozumiałości i ciągłego motywowania do  zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Samorząd Uczniowski przekazał maturzystom życzenia sukcesów na egzaminach maturalnych oraz powodzenia w dorosłym życiu. Pojawiające się w tle zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych i szkolnych minionych lat wywołały wiele wspomnień i wzruszeń.

Podczas uroczystości wystąpili:

poczet sztandarowy: Wojciech Tomala (kl. 2L), Angelika Owczarz (kl. 3P2), Monika Jeleńska (kl. 3P2)

prowadzenie akademii: Michał Bednarczuk (kl. 3L), Marta Woś (kl. 3P2), Milena Dziedzic (kl. 3P2), Weronika Paździorko (kl. 3M)

absolwenci:
Wioletta Ziółkowska (kl. 4H1), Paulina Robak (kl. 4H2), Natalia Zwolińska (kl.
4ET), Weronika Trybulska (kl. 4L)

recytacja:
Patrycja Kutyła (kl. 4L)

śpiew:
Wiktoria Paciorek (kl. 4ET), Alina Ogórek (kl. 4H2)

muzyka:
Zuzanna Prościak (kl. 2L) – skrzypce, Michał Bednarczuk (kl. 2L) – pianino

 

 Opracowanie: J. Pydych, A.Hoffman