III edycja Opolskiej Kampanii Edukacyjnej
Przyhamuj, życie przed Tobą

 

7 kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. odbyło się spotkanie w ramach III edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej Przyhamuj, życie przed Tobą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne powiatu nyskiego.

Instruktor i egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, zapoznał uczestników z zasadami uzyskiwania uprawnień do prowadzenia samochodu, a także zwrócił uwagę na zasady przygotowania kierowcy oraz samochodu do jazdy. Omówiona została również mapa wypadków drogowych na Opolszczyźnie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu nyskiego.
Na zakończenie części pierwszej spotkania reprezentacje szkół rywalizowały w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, którego uczestnicy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe.

Nasza drużyna w składzie: Angelika Owczarz, Kamil Lis, Michał Przybyszewski, Gracjan Springer  wywalczyła I miejsce (ex aequo). GRATULUJEMY!
Opiekunem młodzieży był pan Paweł Szatanik.

W drugiej części spotkania młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach na symulatorze zderzeń i symulatorze dachowania.