14 kwietnia 2023 r. w hotelu Mercure w Opolu odbył się finał II Opolskiej Ligi Zawodowców w zawodzie technik hotelarstwa organizowanej przez  Pracownię Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego RZPWE w Opolu pod kierownictwem Pana Ireneusza Podolaka. Do finału zakwalifikowało się 6 uczennic z trzech szkół województwa opolskiego kształcących w tym zawodzie, które pokonały ponad 400 uczestników w części pisemnej, a były to:  

  • Uczennice Zespołu Szkół w Głuchołazach – Oliwia Bauch, Aleksandra Prostak – opiekun Marta Śnieżek,
  • Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie – Julita Szyszka, Izabela Klimczak, Wiktoria Winnicka – opiekun Barbara Maroszek,
  • Uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie – Czuczwara Julia –  opiekun Joanna Byrka.

II Opolska Liga Zawodowców to kolejna edycja konkursu, którego celem jest integracja środowiska szkół zawodowych, wyszukiwanie szczególnie uzdolnionych uczniów oraz współpraca z coraz szerszą grupą pracodawców. W następnym tygodniu odbędą się finały w zawodach technik elektryk, technik mechatronik, technik usług żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk, a w kolejnym technik ekonomista.

Patronat honorowy Ligi Zawodowców objęli Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – IGHP.

               Finał hotelarski był pierwszym z finałów Opolskiej Ligi Zawodowców, wydarzenie oficjalnie  rozpoczęła Pani Zuzanna Donath-Kasiura – Wicemarszałek Województwa Opolskiego, nie zabrakło dyrektora RZPWE Pana Bartłomieja Piechaczka i kierownika projektu Opolskie Szkolnictwo dla rynku pracy Pani Anny Nocoń.

Przyszłe adeptki hotelarstwa w czasie 3 godzinnej rywalizacji do wykonania miały różnego zadania praktyczne z zakresu hotelarstwa: obsługi gości w restauracji, przy recepcji oraz pracy w housekeepingu. Jury w składzie: Pani Agnieszka Żurakowska dyrektor hotelu  Dębowe Wzgórze Wellness & Spa, Pani Aleksandra Wnuk-Cejzik nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Pan Ireneusz Podolak oceniali poszczególne konkurencje i skrupulatnie liczyli punkty.

Po wszystkich konkurencjach ogłoszono wyniki

zwycięzcą została Wiktoria WinnickaZSE Nysa

2 msc. zdobyła Oliwia Bauch – ZS Głuchołazy

3 msc. Czuczwara Julia – ZSR Namysłów

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 maja 2023 w Opolu.

I czekamy na finały uczniów ZSE w zawodach technik logistyk i technik ekonomista.

Gratulujemy uczennicom i ich opiekunom!

Info i zdjęcia: BM