Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

Olimpiada pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń. Wojewódzki finał Olimpiady odbył się we wtorek, 7 marca, w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Wzięli w nim udział najlepsi uczniowie z województwa opolskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie w składzie:

Urszula Charytanowicz,

Paulina Tabaszewska

i Wojciech Dendewicz zostali laureatami i zdobywcami I miejsca otrzymując 24p/25p w rekordowym czasie 8 min. Jednocześnie są reprezentantami naszego województwa na etapie centralnym w Warszawie 5 kwietnia 2023 r.

Nauczycielem przygotowującym uczniów do Olimpiady jest Pani Stella Woźniak.

Na zwycięzców czekają indeksy uczelni wyższych.

W wjeździe na finał towarzyszyła uczniom Pan Elżbieta Gabis.