W piątek 18 listopada br. grupa uczniów z klas 2RE, 4PH oraz 4GH brała udział w wycieczce do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Głównym celem wycieczki były miejsca związane z okupacją niemiecką i eksterminacją ludności żydowskiej w stolicy Generalnego Gubernatorstwa w czasie drugiej wojny światowej. Uczniowie zwiedzili Muzeum Fabrykę Emalii Oskara Schindlera oraz miejsce po dawnym obozie koncentracyjnym w Płaszowie. Poza tymi miejscami byli też na Wawelu, gdzie odwiedzili katedrę wawelską wraz z kryptami królewskimi i dzwonem Zygmunta oraz rynek starego miasta. Szczególnie dzwon Zygmunta ze swoim budzącym respekt ogromem wzbudził wśród uczniów uczucie nieskrywanego podziwu. Obiad jak na hotelarzy przystało skonsumowali w hotelu Qubus ****.

Kraków jak zwykle budzi wiele zachwytów wśród zwiedzających, co też się udzieliło wszystkim uczniom i opiekunom.
Opiekunami wycieczki byli: Barbara Maroszek, Elżbieta Gabis, Tomasz Kliś.