Dnia 11 listopada 2022 r. poczet sztandarowy ZSE w Nysie w składzie: Tymoteusz Drabik, Amelia Surma oraz Oliwia Wrońska wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Joanną Pydych i p. Agnieszką Hoffman wzięli udział w obchodach NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

W uroczystości wzięła także udział delegacja Młodzieżowej Rady w Nysie, którą tego dnia reprezentował między innymi uczeń naszej szkoły Dominik Palacz.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Następnie uroczystości przeniosły się pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, podniesieniu flagi na maszt przez Straż Miejską w Nysie, okolicznościowych przemówieniach oraz krótkim występie artystycznym, przybyłe delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.