W ostatni piątek (21 października 2022 r.)  bardzo liczna grupa młodzieży z 9 klas udała się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem naszej wizyty było przede wszystkim PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU.

KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tam ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Ponad 3, 5 – godzinna wizyta z edukatorem pozwoliła młodzieży lepiej zrozumieć znaczenie tego unikatowego miejsca.

Oprócz tego mieliśmy możliwość zwiedzenia także Muzeum Żydowskiego i Wielkiej Synagogi, która przed II wojną światową była największym i najważniejszym miejscem kultu religijnego w Oświęcimiu.

Mamy nadzieję, że wyjazd skłonił uczestników nie tylko do refleksji na temat stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji, ale także uświadomił im, jak ważna w każdym społeczeństwie jest tolerancja.