Miej serce i patrzaj w serce!
Adam Mickiewicz

14 września 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyła się kolejna edycja akcji ph. Narodowe Czytanie.
Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Pomysłodawcy pragnęli tego, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale by stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. Dziś zatem odczytane zostały Ballady i romanse Adama Mickiewicza, a konkretnie: Romantyczność, Świtezianka, Rybka oraz Powrót taty, jako że rok 2022 ogłoszony został Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Do udziału zgłosiły się uczennice klas drugich ZSE w Nysie. Swoje zadanie czytające wykonały wspaniale.
Były to: Kasia Szutt, Ula Juraszek oraz Paulina Starypan z kl. 2H,
Paulina Piotrowska i Martyna Pindera z kl. 2L,
a także Wiktoria Powądra, Angelika Suszczyńska, Weronika Tokarczyk z kl. 2RE

Wszystkim uczestnikom akcji ph. Narodowe Czytanie dziękujemy za zaangażowanie 😊.

opracowała Aneta Małejki