Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy wszystkich miłośników języka polskiego do udziału w II edycji  Konkursu  OJCZYZNA – POLSZCZYZNA. 

Konkurs ma na celu popularyzację poprawności językowej, sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu m.in. frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań, semantyki. Zawiera przykłady zadań, które często sprawiają  trudność – może zatem posłużyć również jako swoiste utrwalenie  wiedzy.

Uczestnicy zmierzą się z różnorodnymi zadaniami pozwalającymi na wykazanie się umiejętnością rozpoznawania i poprawiania błędów językowych.

Konkurs odbędzie się 22 lutego (poniedziałek) w formie testu online o godz. 10.30.

Uczniowie zainteresowani  udziałem w konkursie są proszeni o zgłaszanie się do nauczycieli polonistów lub bezpośrednio do opiekuna konkursu (proszę wysłać zgłoszenie udziału przez e dziennik do 15 lutego.

Sprawdź  swoją wiedzę i zgłoś się do udziału już dziś!

Na  zwycięzców językowych zmagań czekają oceny oraz  nagrody- niespodzianki 🙂

opiekun konkursu:
Barbara Andrasz