W poniedziałek 9 grudnia 2019 roku klasa 1PH brała udział w wycieczce zawodoznawczej do Prudnika. Wycieczka ta miała podwójny charakter, z jednej strony uczniowie mogli się zapoznać z funkcjonowaniem prudnickiego szkolnego schroniska młodzieżowego, a z drugiej strony mogli poznać kilka faktów z historii miasta i okolic.

Jako klasa hotelarska poznali specyfikę funkcjonowania obiektu, który pełni funkcje noclegowe i wypoczynkowe, przez co mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych w sposób najbardziej obrazowy.

Mogli również poznać kilka wydarzeń związanych z historią naszego kraju i nie tylko. Wizyta w klasztorze Franciszkanów pozwoliła na poznanie trudnych czasów polskiego stalinizmu i osoby prymasa Stefana Wyszyńskiego, który był internowany w Prudniku. W samym mieście uczniowie obejrzeli rynek z ratuszem, a także kolumnę maryjną. Z uwagi na to, że uczniowie na lekcjach historii przerabiają obecnie tematykę dziejów antycznych nie mogło również zabraknąć odniesień do antyku, które również można było znaleźć we współczesnym Prudniku. W parku prudnickim można obejrzeć posąg bogini Diany, a na rynku inskrypcje w języku Rzymian, a więc po łacinie.

Kolejnym punktem wycieczki było muzeum i warsztaty piernikarskie, które dały uczniom wiele praktycznych umiejętności z zakresu przygotowania ciasta i jego formowania.
Zabawa w mące okazała się być bardzo ciekawa i inspirująca!

Organizatorami wycieczki byli Pan Tomasz Kliś i Pani Barbara Maroszek