Dnia 21 listopada 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Jest to święto, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych (World Hello Day).

Jego ideą jest to, abyśmy byli dla siebie mili i uczynili chociaż drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, okazanie zrozumienia, czy przyjaznego nastawienia.

W związku z tym na korytarzach szkolnych pojawiły się hasła zachęcające do wzajemnej życzliwości oraz gazetka przybliżająca ideę tego pięknego dnia. Upłynął on również na rozdawaniu radosnych papierowych buziek, które uczniowie przypinali i nosili na ubraniach i plecakach.

W organizację obchodów tego sympatycznego święta były zaangażowane uczennice klasy 1GL: Marta Frankowicz, Roksana Kamińska, Alicja Kowalczyk, Karolina Ledniowska i Agnieszka Wolarz.

Na koniec pozostaje przywołać i …natychmiast wprowadzi w życie hasło: Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

Opracowanie: J. Pydych, A. Hoffman