W dniu 25.10.2019 uczniowie z Kazachstanu m.in. z naszej szkoły uczestniczyli w „Wieczorze Kultury Trzech Narodów”, na który zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę ZSR w Prudniku i przez pomysłodawczynię wieczoru Panią Aleksandrę Chruściel. Było bardzo międzynarodowo polsko-ukraińsko-kazachsko:) Naszą szkołę reprezentowała Pani B. Maroszek

Na początku spotkania każdy otrzymał karteczkę ze swoim imieniem i udaliśmy się na smaczną kiełbasę z grilla, kolejnym punktem programu była integracja na sali gimnastycznej. Przedstawiciel młodzieży z każdego kraju powitał zebranych w ojczystym języku z Ukrainy – Maryna, z Kazachstanu – Zhazira, z Polski- Emilia.  W kilku słowach opisali swój kraj. Następnie odbył się „Łamaniec językowy” w tych trzech językach- łatwo nie było J

W dalszej części nastąpiła prezentacja strojów ludowych – opolskiego, łowickiego i nauka kroków poloneza i integracyjnej belgijki.

Byliśmy świadkami narodzin międzynarodowych przyjaźni!

Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się znowu !