Dnia 19 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się o godz. 9:00 na boisku szkolnym.

Dyrekcję, grono pedagogiczne oraz  uczniów Technikum nr 3 przywitała  przewodnicząca szkoły Weronika Ochońska (kl. 3ML). Następnie p. Alicja Gajek – dyrektor ZSE w Nysie wygłosiła okolicznościowe  przemówienie.

Ostatni dzień roku to również okazja do podsumowanie całorocznego trudu uczniów naszej szkoły. W związku z tym wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców przy ZSE w Nysie.

Pani Dyrektor ogłosiła zebranym, że decyzją Rady Pedagogicznej,  tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów została ponownie Justyna Bernad – uczennica klasy 3P, której wychowawczynią jest  p. Aneta Kaczmarek.

Podczas uroczystości ogłoszono również wyniki całorocznego konkursu KLASA NA MEDAL, którego laureatem została ponownie  klasa p.  Agnieszki Hoffman – 2M.

Tradycyjnie już uroczystość zakończenia  została przygotowana przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim.  O nagłośnienie imprezy zadbał p. Marcin Najduch, zaś

o uwiecznienie jej na zdjęciach – p. Barbara Maroszek i Eliza  Oszytko– Woźny. Nad całością czuwały opiekunki SU – p.Agnieszka Hoffman i Joanna Pydych.

Na koniec pozostaje życzyć Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły oraz Uczniom, aby czas wakacji był czasem pozytywnego i aktywnego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy. Życzymy, aby te długo oczekiwane wakacje, dały wszystkim dużo radości, aby bezpieczne z nich powrócić i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września.

opracowała Joanna Pydych