W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie uczniowie mają możliwość ukończenia profesjonalnego kursu kelnerskiego prowadzonego przez Jana Jakimowicza – specjalistę ze Stowarzyszenia Kelnerów Polskich, wicemistrza Polski kelnerów, certyfikowanego trenera.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną czyli: znajomość etykiety, znajomość zasad savoir-vivre oraz część praktyczną m. in. rozkładanie obrusów, naukę odpowiedniego noszenia tacy, trzymania talerzy. Uczniowie dowiadują się również, jak zaprezentować wino, w jaki sposób należy je otworzyć oraz poznali sposoby degustacji wina przy stole. Szkolenie przeprowadzono na poziomie podstawowym.

Odbyła się pierwsza tura szkoleń – 1 i 2 kwietnia – przeszkolonych zostało 30 osób, kolejna grupa rozpoczyna zajęcia już w następnym tygodniu. Co ważniejsze uczniowie, którzy uczestniczą w warsztatach, mają szansę na otrzymanie certyfikatu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje w dwóch językach – polskim i angielskim.

Dewizą zawodową trenera Jakimowicza jest ,,Obsługuj Gości tak, jak chciałbyś być obsłużony”!!! , a Jego życiowym motto jest: ,,Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz” .

Za organizację kursu odpowiada Pani Maroszek Barbara .

https://www.nysa.fm/index.php/wiadomosci/nysa/item/418-mlodziez-z-nyskiego-ekonomika-poznala-tajniki-zawodu-kelnera?fbclid=IwAR3nmcXlZRke5E2og9NR9XHt3fxiX1mcl7PxFktNDXY6_qW-Dvh_LEAzNdI