Dnia 22 stycznia 2019 ZSE Nysa odwiedził inspektor hotelowy Karol Weber hotelarz z powołania i wykształcenia, autor bloga „Enjoyyourstay.pl”, gdzie na bieżąco opisuje trendy w hotelarstwie i podróżach, recenzuje i rekomenduje hotele. Swoją wiedzą, pasją i energią dzielił się z uczniami klas hotelarskich (w spotkaniu wzięło udział ponad 90 uczniów), został zaproszony przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych Barbarę Maroszek w ramach cyklu spotkań z ciekawym człowiekiem pt. „W życiu ważna jest pasja”. Pan Karol jest absolwentem szkoły hotelarskiej i zdobywał wiedzę i doświadczenie na różnych stanowiskach, w międzynarodowych sieciach hotelowych, w Polsce i za granicą. Opowiadał także o swoich podróżach, o szansie poznania nowych ludzi i odmiennych zwyczajów.

Był pod wrażeniem naszego miasta – zabytków oraz hotelu Fryderyk***, w którym miał okazję nocować.

Fotorelację zapewniła Sandra Czarnecka foto amator roku w ramach konkursu Nowej Trybuny Opolskiej absolwentka ZSE Nysa.