Dnia 24 października przedstawiciele ZSE udali się na spotkanie ” Forum młodych” do ” Rolnika” – 3 dziewczyny z II M i 2 chłopaków z II L z p. Barbarą Stupnicką.

Spotkanie rozpoczął p. wicedyrektor Dorożyński. Świadectwo z synodu z Rzymu opowiedziała p. Malwina Sedkowska odpowiedzialna za sekretariat biura SDM „Botafe”. Następnie podsumowano ankiety młodzieży. Nasza młodzież tez wypełniała te ankiety. Pan dr Tomasz Drewniak prorektor do spraw nauki i rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie podsumował ten etap.

Jego zdaniem młodzi potrzebują dojrzałych ojców, wychowawców, od rodziców począwszy, aby umieli dojrzewać do odpowiedzialności i dojrzałego ojcostwa. Kryzys ojcostwa to problem współczesnego świata. Praca młodzieży w grupach wyłoniła pytania, które potem zadano obecnym Kapłanom i długo oczekiwanemu polskiemu dziennikarzowi, pisarzowi i publicyście p. Szymonowi Hołowni.

Młodzież i obecni nauczyciele, katecheci i kapłani słuchali z zapartym tchem. Działo się!!!

Opracowała Barbara Stupnicka