Dnia 18 września 2018 r. ponownie spotkaliśmy się pod pomnikiem „Patriotom polskim” na Placu Kopernika, aby uczcić 79. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka.
Obchody, na które zaprosił  Burmistrz Nysy, rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego. Następnie głos zabrali: p. Kordian Kolbiarz – Burmistrz Nysy, Teresa Sajan – Prezes Związku Sybiraków Koło Ziemi Nyskiej, p. Janusz Sanocki – Poseł na Sejm oraz p. Marek Rymarz – Wiceburmistrz Nysy.
Seniorki z Domu Dziennego Pobytu w Nysie wyrecytowały wiersze opisujące ówczesną rzeczywistość.  Zebrani, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, kombatantów, służb mundurowych i szkół, złożyli okolicznościowe wiązanki oraz  zapalili znicze.

Społeczność naszej szkoły godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:

Raffi Grygorian (kl. 4ML), Kamila Kościuk (kl. 4P2), Wiktoria Włoch (kl.4P2) wraz  z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Joanną Pydych i Agnieszką Hoffman.

 opracowała Joanna Pydych