Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu zapraszają do udziału w konkursie „1618 – 1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku”. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2018 r.

Konkurs „1618 – 1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku”
Znajdź miejsce pamięci, opisz je, zrób zdjęcia i wygraj atraktycjne nagrody!
Na Twoją pracę czekamy do 30 września 2018 roku.

W 2018 roku mija 400 lat od rozpoczęcia wojny trzydziestoletniej oraz 100 lat od zakończenia I wojny światowej. Oba wydarzenia miały duży wpływ na dzieje i mieszkańców Górnego Śląska. O tym, jak ważna jest pamięć o przeszłości, świadczą liczne miejsca pamięci, które powstały na Górnym Śląsku w nawiązaniu do tych wydarzeń.

Celem konkursu jest odszukanie i dokumentacja miejsc pamięci oraz śladów historycznych wydarzeń na Górnym Śląsku nawiązujących do wojny trzydziestoletniej i I wojny światowej.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników historii regionalnej i lokalnej w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 18 lat i powyżej 18 lat.

Zadanie uczestników polegać będzie na odszukaniu jednego miejsca pamięci lub śladów wydarzeń historycznych na Górnym Śląsku. Następnie uczestnik powinien sporządzić tekst opisujący dzieje wybranego miejsca oraz zrobić zdjęcia. O długości tekstu i ilości nadesłanych zdjęć decyduje uczestnik.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2018 r.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody!

www.haus.pl