Dnia 7 września 2018 r. o godz. 12:00 pod pomnikiem „Patriotom polskim” odbyły się uroczyste  OBCHODY  79 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I DNIA WETERANA zorganizowane przez Burmistrza Nysy p. Kordiana Kolbiarza i Starostę Nyskiego p. Czesława Biłobrana.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie

wysłuchaliśmy przemówień okolicznościowych, które  wygłosili:  Starosta Nyski p. Czesław Biłobran

i Poseł na Sejm VIII kadencji p. Janusz Sanocki. Po wystąpieniach wręczono wyróżnienia dla osób, które na co dzień zajmują się krzewieniem postaw patriotycznych w środowisku lokalnym. Delegacje różnych środowisk  złożyły również wieńce i kwiaty pod pomnikiem oddającym cześć pamięci obywateli polskich, którzy walczyli i ginęli w imię wolności Ojczyzny. Ostatnim punktem programu obchodów było wysłuchanie „Roty” Marii Konopnickiej.

Wśród uczestników obchodów byli kombatanci, przedstawiciele władz, służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy Nysy. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:

Raffi Grygorian (kl. 4ML), Kamila Kościuk (kl. 4P2), Wiktoria Włoch (kl. 4P2) wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Joanną Pydych.

 

opracowała Joanna Pydych