W dniu 18.05.2018r. klasy drugie o specjalności policyjno-prawnej brały udział w jednodniowym obozie sprawnościowym w malowniczych okolicach Barda oraz Złotego Stoku.

W piątkowy poranek wyjechaliśmy z nyskiego Rynku do miejscowości Ławica, gdzie rozpoczęliśmy program tegorocznego obozu. Podobnie jak w latach ubiegłych był to piętnastokilometrowy spływ pontonami przełomem Nysy Kłodzkiej z Ławicy do Barda. Podzieleni na załogi, dość mocno pracując pagajami płynęliśmy prawie trzy godziny wśród dziewiczej przyrody, podziwiając piękne widoki i napotykając co jakiś czas kaczki oraz inne ptaki. Dodatkową atrakcją była „przenoska” pontonu na spiętrzeniu rzeki. Na przystani w Bardzie nasi uczniowi mogli się posilić oraz odpocząć. Nowych sił dodały im pyszne pieczone kiełbaski prosto z ogniska.

Zregenerowani  wyruszyliśmy na kolejne wyzwanie, jakim był zjazd  na jednej z najdłuższych w Polsce tyrolek w złotostockim kamieniołomie.

Pomimo, że strach zaglądał nam w oczy, to chęć przełamania własnych słabości i pragnienie przeżycia czegoś wyjątkowego wzięły górę.

Bogaty program obozu był zapewne dla niektórych męczący, ale dostarczył wielu wrażeń. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania biorąc aktywny udział w zajęciach. Realizację naszych celów umożliwiła nam idealna pogoda.

Po południu z uśmiechami na twarzach zameldowaliśmy się na nyskim Rynku.

Za organizację obozu odpowiedzialni byli Monika  i Zenon Chudzińscy oraz wychowawca klasy IIP1 p. A. Kaczmarek.