16 marca pięcioro hotelarzy z klasy 4H i 3H wraz z opiekunem Panią Barbarą Maroszek udało się do Suchej Beskidzkiej na finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy hotelarsko- turystyczno- geograficznej .

W tym roku w konkursie w etapie szkolnym wzięło udział ponad 700 uczestników – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski!

W finale wzięło udział 50 najlepszych hotelarzy ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i do wykonania mieli test wiedzy oraz zadanie praktyczne, polegające na przygotowaniu wycieczki do wylosowanego miasta w Polsce. Stworzenie 3 dniowego planu wycieczki dla narzuconej grupy wiekowej, uwzględniającego zwiedzane atrakcje i walory turystyczne, a także zaproponować bazę noclegową i gastronomiczną. Na zaprezentowania w/w zadania każdy z uczniów miał tylko 4 min.

Czekamy na wyniki !