W dniu 09.03.2018 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach V edycji  Kampanii edukacyjnej „Przyhamuj- życie przed Tobą” .

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe powiatu nyskiego.

Równocześnie reprezentacje szkół powiatowych rywalizowały w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz sprawdzały swoje reakcje na symulatorze czasu reakcji.

W wyniku współzawodnictwa sześciu szkół zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie w składzie: Monika Lach, Monika Biskup oraz Grzegorz Polański, którzy będą reprezentować powiat na zawodach finałowych.

Tuż za nimi uplasowały się reprezentacje CKZiU w Nysie oraz reprezentacja gospodarzy imprezy. Życzymy powodzenia reprezentacji ZSE w Nysie na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w czerwcu 2018 roku.

                                 P.Szatanik