Dnia 20.12.2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyły się jasełka, ale były to jasełka wyjątkowe, dlatego , że dedykowane były wszystkim dzieciom na całym świecie, a w szczególności dzieciom żyjącym w Syrii, gdzie trwa wojna. Skutki brutalnego konfliktu dotknęły najmłodszych. wiele dzieci jest chorych, rannych i niedożywionych, dlatego też szkolny klub UNICEF zorganizował jasełka połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz takich właśnie okrutnie pokrzywdzonych przez los dzieci w Syrii.
Zebraną darowiznę szkolny klub przekaże organizacji UNICEF, która robi wszystko, aby żadne dziecko nie zamarzło tej zimy, zakupuje koce, leki, ciepłe ubrania, aby zmienić na lepsze rzeczywistość syryjskich dzieci.

   Dzięki waszemu wsparciu UNICEF niesie nadzieję i zmienia codzienność dzieci w miejscach, gdzie toczą się konflikty zbrojne które odbierają dzieciństwo, zdrowie i uśmiech z twarzy najmniejszych lub tych małych istot bezbronnych. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i życzymy, aby radość z dzielenia i pomagania towarzyszyła wam przez cały rok.