Konkurs Młodzi w biznesie jest przeprowadzany od wielu lat, a startujący uczniowie z Ekonomika są niekwestionowanymi liderami wszystkich edycji.

Pomysłodawcą  projektu  i Organizatorem Konkursu jest Powiat Nyski i Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z  powiatu nyskiego.

20 października 2017r. uczennice  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie po raz kolejny stanęły na podium uzyskując najwyższą notę : pierwsze miejsce.

Szkołę reprezentowały uczennice klasy II P1 technikum ekonomicznego o specjalności policyjno-prawnej: Justyna Bernad i Natalia Dyrda. Opiekunem projektu była Pani Stella Woźniak. Uczennice zaprezentowały pomysł uruchomienia parku linowego i ścianki wspinaczkowej w Nysie oraz mobilną aplikacje mającą na celu przekazywanie wszystkich informacji z terenu województwa.

S.Woźniak