28 września 2017 r. siedemnaście uczennic z klas. II P1, III P1, III P2, IV L i IV M (w większości uczących się biologii w zakresie rozszerzonym) uczestniczyła w warsztatach pt. „Ty także potrafisz zrobić swój własny kosmetyk” zorganizowanych w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki przez Instytut Nauk o Zdrowiu PWSZ w Nysie (kierunek kosmetologia).

Warsztaty odbyły się w pracowni chemicznej i obejmowały część teoretyczną (zapoznanie z regulaminem pracowni i recepturą wykonywania kremu) oraz praktyczną (nauka własnoręcznego sporządzania kremu pielęgnacyjnego).

Uczestniczki, które pracowały w 2 -3 osobowych zespołach, wzorowo wywiązały się z zadania – wykonały krem zgodnie z ustalonym przepisem, natomiast samodzielnie mogły dobrać substancje pomocnicze, czyli kompozycję zapachową i barwnik. Wszystkie kremy były odpowiedniej jakości – każda z uczennic mogła zabrać próbkę własnoręcznie wykonanego kosmetyku.

A.Pasker