W dniu 24.05.2017r. klasy drugie o specjalności policyjno-prawnej brały udział w jednodniowym obozie sprawnościowym w malowniczych okolicach Barda oraz Złotego Stoku.

W czasie dziewięciu godzin spędzony razem przekonaliśmy się, że nie trzeba daleko od Nysy wyjeżdżać, żeby się wspaniale bawić.

Pierwszym punktem programu tegorocznego obozu był piętnastokilometrowy spływ pontonami przełomem Nysy Kłodzkiej z Ławicy do Barda. Podzieleni na sześcioosobowe załogi, dość mocno pracując pagajami płynęliśmy prawie trzy godziny wśród dziewiczej przyrody, podziwiając piękne widoki i napotykając co jakiś czas kaczki, perkozy, a nawet czaple. Dodatkową atrakcją była „przenoska” pontonu na spiętrzeniu rzeki.

Po dopłynięciu do celu, czyli Barda wyruszyliśmy na kolejne wyzwanie, jakim był zjazd  na jednej z najdłuższych w Polsce tyrolek w złotostockim kamieniołomie.

Strach zaglądał nam w oczy, jednak chęć przełamania własnych słabości i pragnienie przeżycia czegoś wyjątkowego wzięły górę. Dwie klasy wraz z opiekunami pokonały trzyetapowy pełen wrażeń i emocji zjazd. 

Na dole, w malowniczym kamieniołomie czekało na nas prawdziwe ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski, które wyjątkowo smakowały w tym dniu pełnym wrażeń.

Bogaty program obozu był zapewne dla niektórych męczący, ale dostarczył wielu wrażeń. Wszyscy uczestnicy, jak i wychowawcy: Eliza Oszytko – Woźny oraz Paweł Szatanik stanęli na wysokości zadania biorąc aktywny udział w zajęciach. Realizację naszych celów umożliwiła nam idealna pogoda.

W środowy wieczór  z uśmiechami na twarzach zameldowaliśmy się na nyskim Rynku.

Obóz zorganizowali Monika Chudzińska i Zenon Chudziński.

Opracowała:

Monika Chudzińska