Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie przygotowane przez Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Joanną Pydych i panią Agnieszką Hoffman.

Aula Collegium Artium Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zgromadziła z tej okazji dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, uczniów klas czwartych, ich wychowawców i rodziców.

Uroczystość rozpoczęła swym przemówieniem pani dyrektor Alicja Gajek, która podsumowała czteroletnią pracę zarówno z uczniami, jak i ich rodzicami. Nawiązując do zbliżających się egzaminów maturalnych, życzyła wszystkim absolwentom sukcesów i powodzenia w dalszej edukacji. Do życzeń tych dołączyła się także pani Stefania Kamińska, która wystąpiła w imieniu wychowawców klas czwartych.

W imieniu rodziców głos zabrała pani Elżbieta Bednarczuk, która podziękowała dyrekcji szkoły i całemu gronu pedagogicznemu za codzienny trud pracy z młodzieżą.

W dalszej części świadectwa z wyróżnieniem otrzymały:
• Roksana Kubów (kl. 4P1)
• Daria Błachut (kl. 4P1)

Nie zabrakło również podziękowań i nagród dla absolwentów za ich szczególne zaangażowanie w życie szkoły oraz wybitne osiągnięcia sportowe. Podziękowania z rąk pani wicedyrektor Barbary Andrasz oraz wychowawców otrzymali także rodzice, którzy w sposób szczególny zaangażowani byli w działania na rzecz szkoły.

Podczas części nieoficjalnej głos zabrali już sami absolwenci, którzy prostym słowem „dziękujemy” wyrazili wdzięczność nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za cztery lata cierpliwości, wyrozumiałości i ciągłego motywowania do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Również Samorząd Uczniowski życzył wszystkim absolwentom, aby w przyszłości odnosili same sukcesy zawodowe i osobiste. Pojawiające się w tle zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych i szkolnych minionych lat wywołały wiele wspomnień i wzruszeń.

Na scenie wystąpili:
•prowadzenie akademii – Angelika Mistarz (kl. 3P2), Arkadiusz Koperniak (kl. 3P1)
•poczet sztandarowy – Kamila Kościuk (kl. 2P2), Wiktoria Włoch (kl. 2P2), Raffi Grigoryian (kl. 2ML)
•absolwenci: Daria Jachymska (kl. 4P1), Marta Woś (kl. 4P2), Gabriela Kobos (kl. 4H), Weronika Paździorko (kl. 4M), Michał Bednarczuk (kl. 4L)
•śpiew – Natalia Dyrda (kl. 1P1)
•gra na instrumentach – Zuzanna Prościak (kl. 3L), Michał Bednarczuk (kl. 4L)

Całą uroczystość uwieczniła na zdjęciach pani Eliza Oszytko – Woźny.

Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy pomyślnych wyników egzaminów maturalnych, spełnienia marzeń związanych z kontynuacją nauki oraz pomyślności i szczęścia w dorosłym życiu!!!

opracowały:
Joanna Pydych i Agnieszka Hoffman